Spraigākais regulārais turnīrs CNČ vēsturē tuvojas noslēgumam

16.01.2019

Cēsu novada čempionāta (CNČ) 4. sezona tuvojas regulārās turnīra noslēgumam, četrus mačus pirms finiša droši pretī uzvarai soļo "Auciems", turpretī pārējo komandu sadalījums tabulā ir miglā tīts, jo tik spraiga turnīra tabula čempionāta vēsturē vēl nav novērota.


Pēc aizvadītām 12 spēlēm ar izcīnītajiem 23 punktiem turnīra vadībā atrodas pērnie finālisti "Auciems". Komanda turnīru iesāka pārliecinoši, uzreiz nostiprinoties tabulgas galvgalī, taču novembra vidū pamanījās piedzīvot līdz šim vienīgo zaudējumu, ar 5:6 atzīstot "Maribu" pārākumu. Šobrīd auciemieši par pieciem punktiem apsteidz tuvākos sekotājus, bet atlikušajos četros mačos pietiks ar jāizcīna tikai četri punkti, lai nodrošinātu uzvaru regulārajā sezonā. Starp turnīra desmit rezultatīvākajiem spēlētājiem ir uzreiz četri "Auciems" pārstāvji - Artūrs Gūtmanis (14+4), Gatis Grāvelis (8+10), Aivis Bukovskis (9+7) un Jurģis Eihenbaums (7+8). Komanda jau svētdien var nodrošināt uzvaru regulārajā sezonā.

 

Ļoti bikli turnīru iesāka "Einšteins", par ko liecināja arī vieta tabulā ārpus labāko četrinieka, taču pēdējos astoņos mačos izcīnītie septiņi panākumi ļāvuši pacelties uz otro vietu. Einšteinieši ir trešā rezultatīvākā (50 vārti) turnīra komanda un dala labākās aizsardzības (28 vārti) komandas godu ar "Amatu". Komandas rezultatīvākais spēlētājs ar 14(9+5) punktiem ir Matīss Pilibaitis, bet ar 12(7+5) seko Ivars Rancāns. Domājams, ka komandas galvenais uzdevums atlikušajos posmos būs nepalaist garām tuvākos sekotājus, lai izslēgšanas cīņu pusfinālā nebūtu jātiekas ar "Auciemu".

 

Tikai vienu punktu no otrās vietas atpaliek "Amata". Jau kārtējo sezonu tieši viņi ir uzskatāmi par turnīra melno zirdziņu, kas jebkurā laikā var ielauzties cīņā par medaļām. Kopumā komanda aizvada labu sezonu, taču atsevišķi zaudējumi nomināli vājākajiem "Smiltene`09" un "Vecpiebalgai" ir lieguši cīņu par uzvaru regulārajā sezonā. Pa 12 punktiem komandas labā guvuši Jānis Sīmanis un Kristaps Strazds. Labākajā scenārijā "Amata" var apsteigt "Einšteinu", bet blāvs sniegums atlikušajās spēlēs var novest pie palikšanas ārpus labāko sešinieka. Viss ir pašu rokās.

 

Pamatīgs saspīlējums izveidojies turnīra vidusdaļā, kur pa 14 punktiem izcīnījuši "FYA Shots", "Sigulda" un "SK Fono", bet par vienu punktu mazāk ir "Maribu". Visas četras komandas veiksmīgu apstākļu sakritības rezultātā var apsteigt gan "Amatu", gan "Einšteinu", bet četri zaudējumi var atmest pat uz astoto vai devīto vietu.

 

Pēdējās divas uzvaras pagaidām ceturtajā vietā pacēlušas "FYA Shots". Komandas sekmes bijušas ļoti mainīgas, graujošām uzvarām sekojuši negaidīti zaudējumi. Komanda demonstrējusi pārsteidzoši rezultatīvu sniegumu, izceļoties brāļiem Liepiņiem - Kārlis sakrājis 21 (9+12), bet Lauris 18 (13+5) rezultativitātes punktus.

 

Tik pat punktu, bet sliktāka vārtu attiecība ir debitantiem "Siguldai". Turnīra ievadā siguldieši izskatījās nepārliecinoši un pamatoti atradās tabulas lejasgalā, bet atsevišķi sastāva papildinājumi un spēļu rūdījums ļāvis komandai strauji uzlabot sniegumu un pakāpties līdz piektajai vietai. Neatsverams ir komandas spēlējošā trenera Jāņa Levanoviča ieguldījums komandas panākumos, līdzšinējās spēlēs savācis 24(16+8) punktus.

 

Kā trešā komanda ar 14 izcīnītajiem punktiem turnīra tabulā ir SK "FONO". Kopumā šī sezona ir krietni veiksmīgāka par pērno, mazliet kopainu pabojājis pēdējais posms, kurā Fono vīri piedzīvoja divas neveiksmes. Šajā trijotnē "FONO" ir vienīgie ar negatīvu vārtu bilanci, tāpēc ierindojas vien sestajā vietā. Starp komandas rezultatīvākajiem spēlētājiem ir starpsezonā iegūtie brāļi Ikeri - Mikus līdz šim izcēlies ar 12(10+2) punktiem, bet Mārtiņš ar 9(4+5) punktiem.

 

Ar 13 punktiem 12 mačos septītajā vietā ierindojas "Maribu". Komanda šajā sezonā sezonā savās rindās pieteikusi čempionātā līdz šim neredzētas sejas, kas bieži vien arī mēdz izšķirt spēles gaitu par labu savai komandai. Kopumā sezonā gājis kā pa kalniem, bet nekas vēl nav zaudēts, jo atlikušajos četors mačos iespējams strauji pakāpties, ja vien izdodas demonstrēt savu labāko spēli. Salīdzinoši klusējot Gaismiņam, rezultatīvāko godu ar deviņiem punktiem dala Mairis Cekuls un Matīss Simsons.

 

Līdzšinējo sezonu par veiksmīgu nekādi nevar saukt pērnie bronzas medaļnieki "Brenguļi". Līdzšinējos mačos izcīnītas piecas uzvaras, tomēr virkne zaudējumu piedzīvoti ar minimālu pārsvaru, gluži pretēji pērnajai sezonai. Iespējams, tas skaidrojams ar to, ka debijas sezonā "Brenguļi" spēja pārsteigt, bet šogad pretinieki jau zina, kas sagaidāms. Kalendārs ir gana pateicīgs, lai atlikušajos mačos nopietni papildinātu punktu bagāžu, tāpēc skaidrības par vietu regulārā čempionāta noslēgumā nav praktiski nemaz. Starp rezultatīvākajiem komandas spēlētājiem ir divi jaunieši  Markuss Žukovskis ar 15(10+5) un Angus Mārtiņjēkabs ar 12(11+1) punktiem. 

 

Par diviem punktiem atpaliekot no astotās vietas, devītie ir "Vecpiebalga". Atgriešanās sezonā komandas sekmes visbiežāk ietekmē rezervistu soliņa garums. Atsevišķos posmos nācies pārliecinoši piekāpties tabulā līdzās esošajām komandām, bet pilnā sastāvā līdz pēdējai sekundei par uzvaru cīnīties pat ar līderiem "Auciemu". Ja izslēgšanas turnīrā "Vecpiebalga" spēs sapulcināt labākos spēkus, tad jādomā, ka ar viņiem būs jārēķinās teju vai ikvienam pretiniekam, kas nāks pretī. Līdzšinējās spēlēs komandas rezultatīvākais spēlētājs bijis aizsargs Voldemārs Dzenis (8+1).

 

Tikai punktu no Vecpiebalgas florbolistiem atpaklie vēl viena komanda, kas šosezon atgriezusies turnīrā, "Smiltene`09". Sezonas gaitā apsēlēti gan "Amata", gan "Brenguļi", tomēr biežāk sanācis laukumu atstāt kā zaudētājiem. Iespēja, ka komanda varētu ielauzties labāko astotniekā aizvien pastāv, taču tad nepieciešamas vismaz trīs uzvaras, lai reāli uz to pretendētu. Ar 12(6+6) punktiem rezultatīvākais Daniels Agaris.

 

Sešus punktus 12 mačos nopelnījuši debitanti "ZS 27. KB". Pirmā sezona nav padevusies vieglākā, tomēr komandas spēlē redzama izaugsme, kas šajā gadījumā ir viens no svarīgākajiem kritērijiem. No zemessargu rokas jau "krituši" smiltenieši, "FONO" un "Vecpiebalga". Ar rezultativitāti izcēlies uzbrucējs Lauris Bahmanis, kurš ticis pie 14(9+5) rezultativitātes punktiem.

 

Noslēdzošajā 12. vietā tabulā šogad "OSR" komanda. Sezonas ievadā izdevās apspēlēt "Siguldu", bet turpinājumā vienīgie punkti gūti par neveiksmēm bullīšos pret "Vecpiebalgu" un "Brenguļiem". Šogad komandu pastirpinājis ilggadējais Virslīgas spēlētājs Gatis Gailis, tomēr ar viņa pienesumu bijis par maz, lai uzvarētu biežāk. Tiesa, piecas no aizvadītajām cīņām zaudētas ar vienu vārtu deficītu. Pa astoņiem punktiem guvuši jau pieminētais Gailis un Ritvars Poikāns.

 

Atlikušās cīņas komandas aizvadīs jau tuvāko nedēļu laikā. Nākamais posms jau šo svētdien, 20. janvārī, tad 3. februārī laukumā dosies B grupas komandas, bet regulārā čempionāta noslēgums gaidāms jau 9. februārī. Turnīra tabula ir teju vai neprognozējama, tāpēc katra no atlikušajām spēlēm var būtiski ietekmēt komandu vietu turnīra tabulā.

 

Tiekamies laukumos!