Sestdien noskaidrosies jaunie kausa ieguvēji

05.04.2019

Sestdien, 6. aprīlī, tiks kronēti jaunie Cēsu novada čempionāta (CNČ) čempioni florbolā. Par ceļojošo kausu cīnīsies "Auciems" un "Amata", bet bronzas mačā medaļas sadalīs "Sigulda" un "Brenguļi". Atbalsti savējos sezonas izšķirošajos mačos!


Cēsu 2. pamatskolas sporta zālē tiks aizvadītas šīs sezonas noslēdzošās piecas cīņas, kurās komandas cīņā noskaidros vietu sadalījumu turnīra noslēgumā. Pirmās cīņas jau no plkst. 9:00, bet CNČ 4. sezonas noslēgums un apbalvošana gaidāma mazliet pēc 16:00.

 

Pirmajās trīs sezonās čempionu kausu virs galvām cēluši "Farm Dumperi.lv Club" un "Einšteins", tāpēc jau šobrīd ir skaidrs, ka finālā uzvarošā komanda pārrakstīs vēsturi, kļūstot par trešajiem čempioniem. Regulārās sezonas uzvarētāji "Auciems" finālā spēlēja arī pērn, bet "Amatas" florbolisti līdz finālam aizspēlējušies pirmoreiz. Uzvarētāju noteikšana notiek divu spēļu rezultātā, un pirmajā duelī "Auciems" svinēja panākumu ar 3:1. Pirmo spēli pārliecinošāk iesāka tieši "Amata", taču nespēja izmantot lieliskas izdevības, bet mača otrajās 20 minūtēs svaru kausi pamazām nosvērās par labu oponentiem. Atbildes spēlē "Amatai" derēs tikai uzvara pamatlaikā, lai dueli ievestu izšķirošajā pagarinājumā, tāpēc nav pat ne mazāko šaubu - laukumā būs vērojama bezkompromisa cīņa. Fināls - 14:50!

 

Bronzas mačā tiksies pērnās sezonas medaļnieki "Brenguļi" un turnīra debitanti "Sigulda". Izslēgšanas spēļu turnīrā "Brenguļi" spēja izslēgt pērnos čempionus "Einšteinu", taču arī šogad nespēja pārvarēt pusfināla barjeru. Tikmēr "Sigulda" pamatīgi ieskrējās regulārā čempionāta izskaņā un demonstrē lielisku spēli arī izslēgšanas spēļu turnīrā. Komandu pirmajā spēkošanās reizē "Sigulda" spēja salauzt spēli un svinēja uzvaru ar 9:2. Pirmais puslaiks noslēdzās ar minimālu vadību 3:2, taču spēlēs pēdējās sešās minūtēs iespēja sešas reizes pārspēt oponentu vārtu vīru. Bez cīņas neizvērtīsies arī atbildes mačs, jo nešaubīgi var apgalvot, ka "Brenguļi" sakopos visus spēkus, lai aizstāvētu pērn izcīnītās medaļas. Bronzas mačs - 13:40!

 

Finālposma dienu iesāks mačs par piekto vietu ar "Einšteina" un "FYA Shots" dueli. Abām komandām bija pamatotas pretenzijas uz vietu pusfinālā, taču abām vienībām šī latiņa šogad izrādījās pārāk augsta. Jau pirmā spēkošanās parādīja, ka laukumā tiekas līdzvērtīgi pretinieki. Līdz pat otrajam puslaikam komandas neatļāva viena otrai atrauties tālāk par vieniem vārtiem, bet tad 32. minūtē "Einšteins" panāca +3, šķietami nodrošinot labākas pozīcijas pirms izšķirošajām minūtēm, tomēr... "FYA Shots" sešu minūšu laikā guva četrus bezatbildes vārtus un pēdējo minūti iesāka ar vadību. Vien deviņas sekundes līdz pamatlaika beigām pērnās sezonas MVP Andris Rodionovs izrāva neizšķirtu - 7:7. Domājams, ka šis būs ne mazāk spraigs duelis kā cīņas par medaļām. Spēle par 5. vietu - 9:00.

 

Septīto un astoto vietu savā starpā sadalīs "Maribu" un "Fono". Gan vieni, gan otro regulārajā čempionātā ik pa laikam spēja parādīt, ka spēj būt neparocīgs pretinieks arī pašiem labākajiem, taču izslēgšanas spēlēs nespēja tikt galā ar kādu no nominālajiem favorītiem. Pirmo cīņu par septīto vietu labāk iesāka "Maribu", kuri pirmajā puslaikā panāca 3:0, tomēr otrais puslaiks izvērtās ne tāds, kādu komanda to būtu gribējusi. Pavisam noteikti "Maribu" ir viena no pieredzes bagātākajām komandām, taču ik pa laikam spēku izsīkums spēles otrajos nogriežņos ir bijis liktenīgs, kā tas bija arī šajā spēlē. Otrajās 20 minūtēs "Fono" atbildēja ar sešiem vārtiem, bet "Maribu" palika uz nullītes, panākumu svinot tieši fonīša florbolistiem ar 6:3. Spēle par 7. vietu - 11:20.

 

Duelī par devīto vietu tiekas divas dzeltenās formās tērptas komandas - "Vecpiebalga" un "Smiltene`09". Katrā no komandām ir atsevišķi spīdekļi, kas mačus ar viņu dalību spēj padarīt patiesi aizraujošas. Pirmajā duelī komandas spēlēja neizšķirti 4:4. Mača ievadā "Vecpiebalga" izvirzījās vadībā ar 3:0, bet smiltenieši nebija gatavi padoties un metās atspēlēties. Otrajā puslaikā viņi guva četrus vārtus pēc kārtas, panākot vadību 4:3. Tikai nepilnas trīs minūtes līdz mača beigām "Vecpiebalgas" uzbrucējs Voldemārs Dzenis izrāva neizšķirtu. Spēle par 9. vietu - 10:10.

 

Ceturdienas vakarā spēlē par 11. vietu "attiecības noskaidroja" abas pastarītes "OSR" un "ZS 27. KB". Komandu pirmajā mačošanās beidzās ar pārliecinošu 5:1 "OSR" uzvaru, bet jau tad  bija skaidrs, ka atbildes spēle nesolās būt pastaiga. Otrajā mačā rezultātu atklāja zemessargi, bet "OSR" pirmo puslaiku noslēdza vadībā ar 3:2. Izšķirošajās 20 minūtēs "ZS 27. KB" derēja tikai uzvara, tāpēc līderi Edgars Skrastiņš un Lauris Bahmanis uzņēmās iniciatīvu un nosvēra spēli par labu savai komandai, pamatlaikam noslēdzoties ar 8:5 panākumu. Uzvarētāju noteikšanai bija nepieciešams pagarinājums, kurā ar precīzu metienu izcēlās nepiekāpīgais Pēteris Mauriņš, izraujot uzvaru spēlē 9:5 un 11. vietu turnīra noslēgumā "ZS 27. KB" komandai. Sezonas vērtīgākā spēlētājs balvu "OSR" komandā saņēma Gatis Gailis, bet zemessargiem vērtīgākā apvalvojumu saņēma Edgars Skrastiņš. 

 

CNČ 4. sezonas finālspomsā noskaidosim jauno kausa ieguvēju, medaļu īpašniekus, komandu sadalījumu turnīra noslēgumā, kā arī pasniegsim balvas katras komandas vērtīgākajam spēlētājam, paziņosim turnīra simbolisko sešinieku un šīs sezonas vērtīgāko spēlētāju (MVP)! Apbalvošanas ceremonija uzreiz pēc lielā fināla.

 

Lai uzvar labākie!