Otrais aplis iesācies ar spraigām un neprognozējamām cīņām

03.12.2017

Šo sestdien sākās un svētdien turpinājās Cēsu novada čempionāta (CNČ) florbolā regulārās sezonas otrais aplis. Komandu spēku samēri kļuvuši tik līdzvērtīgi, ka pirms spēlēm prognozēt to iznākumu ir teju vai neiespējami. To apliecina arī turnīra tabula, kur trešajā vietā esošos "Maribu" un septītajā vietā esošos "Brenguļus" šķir tikai trīs punkti.


Šobrīd, kad aizvadītas jau 12 regulārās sezonas cīņas, tabulas galvgalī pozīcijas nostiprinājuši "Einšteins" florbolisti. Abas sestdienas cīņas līderi noveda līdz pēcspēles metieniem, tomēr ar mainīgiem rezultātiem - vispirms pārspēti "Farm Dumperi.lv Club", bet mazliet vēlāk piedzīvots zaudējums "Brenguļiem". Tikmēr svētdien "Einšteins" savāca maksimālos punktus, vispirms apspēlējot "Fono", bet vēlāk arī "Auciemu". Abi pēdējie panākumi ļāvuši einšteiniešiem atrauties no tuvākajiem sekotājiem "Auciema" par sešiem punktiem.

 

Pārliecinošu sniegumu pēdējā nogalē demonstrējušie "Auciems" florbolisti, kuru rēķinā trīs panākumi. Šajās dienās par viņu "upuriem" kļuva "FYA Shots", "Amata" un "Brenguļi", bet vienīgajā zaudējumā "Auciems" 23 minūtes spēlēja kā līdzīgs ar līdzīgu pret līderiem, taču beigās jaudas mazliet pietrūka. Ja viņiem būtu izdevies pārsteigt arī "Einšteinu", tad, iespējams, šajā brīdī tieši auciemieši gozētos tabulas smailē. 

 

Tikai četrus punktus no otrās vietas iepaliek "Maribu" un "Amata". Šajā sezonā "Maribu" regulāri spēj sagādāt gan pozitīvus, gan negatīvus pārsteigumus. Aizvadītajā nogalē viņi prasmīgi tika galā ar "Farm Dumperi.lv Club" un "Fono", bet bija spiesti piekāpties nomināli vājākajiem "FYA Shots" un "OSR". Tikmēr savu ieskrējienu turpina "Amata", kas pēc neveiksmīgā starta otro apli iesākuši ar trim uzvarām četros mačos. Vispirms graujoši ar 8:0 apspēlēti "OSR", tad neveiksme pret "Auciemu", svētdienas pirmajā spēlē bullīšos apspēlēti divkārtējie čempioni "Farm Dumperi.lv Club", bet otrajā - panākums 5:2 pret šotiem.

 

Četras spēles pirms pamatturnīra noslēguma pa 17 punktiem izcīnījuši "Farm Dumperi.lv Club" un "FYA Shots", bet par vienu mazāk - "Brenguļiem". Ar paveikto aizvadītajās dienās diez vai var būt apmierināti "Farm Dumperi.lv Club", kuri četrās spēlēs savu punktu bagāžu spējuši papildināt tikai ar diviem, kas gūti zaudētās "bullīšu" sērijās. Ar identisku rezultātu 3:4 viņi bija spiesti atzīt "Einšteina" un "Amatas" pārākumu. Vēl viņu rēķinā neveiksmes pret "Maribu" un "OSR". Tikmēr ar četrās spēlēs izcīnītajiem sešiem punktiem atzīmējušies "FYA Shots". Sekmīgas izvērtās spēles pret "Maribu" un "Brenguļiem", bet pārāk "ciets rieksts" izrādījās "Amata" un "Auciems". Šoti kārtējo reizi apliecinājuši, ka ir spējīgi cīnīties ar jebkuru pretinieku, bet pagaidām mazliet pietrūkst stabilitātes. Pirmā apļa izskaņā vieni no favorītiem bija "Brenguļi", tomēr otrais aplis iesācies ar mainīgām sekmēm. Savus vienīgos punktus viņi pēcspēles metienos atņēma līderiem "Einšteinam", bet nākamajās trīs cīņās piedzīvoti spraigi zaudējimi pret "Fono", "FYA Shots" un "Auciemu".

 

Pamazām mostas arī nominālās pastarītes "SK Fono" un "OSR". Abas komandas 12 spēlēs tikušas pie 11 punktiem un atlikušajās četrās regulārās sezonas spēlēs pie labākā scenārija var pacelties uz piekto vietu. Šonedēļ "SK FONO" iesāka pārliecinoši ar panākumiem pret "Brenguļiem" un "OSR", bet svētdien neatrada ieročus pret "Maribu" un "Einšteinu". Diametrāli pretēji nogale izvērtās "OSR", kuri sestdien piedzīvoja neveiksmes ar 0:8 un 4:9, bet trešajā un ceturtajā spēlē tika galā ar "Maribu" un pēdējās sekundēs izrāva uzvaru pret "Farm Dumperi.lv Club".

 

Nākamais CNČ posms gaidāms jau nākamās nedēļas izskaņā - 9. decembrī!