Līderi ar spraigām uzvarām iesāk ceturtdaļfinālus, "Brenguļi" izrauj neizšķirtu

22.01.2018

Aizvadītajā svētdienā Cēsu novada čempionāta TOP8 komandas aizvadīja pirmās ceturtdaļfināla cīņas. Pie spraigām uzvarām tika "Einšteins", "Auciems" un "Farm Dumperi.lv Club", savukārt "Amata" nespēja noturēt divu pārsvaru un spēlēja neizšķirti ar "Brenguļiem".


Pirms vēl komandas sāka ceturtdaļfināla cīņas, otrajā pārspēļu mačā spēkojās "Fono" un "OSR". Pirmajā cīņā ar 7:0 panākumu svinēja "Fono", tāpēc atbildes spēlē "OSR" derēja tikai panākums. Pirmais puslaiks aizritēja līdzīgi, tomēr minimālā vadībā atradās "Fono". Par spēles pagriezienu varēja kļūt otro 20 minūšu sākums, kur 120 sekunžu laikā "OSR" guva trīs vārtus pēc kārtas, panākot vadību 4:2. Tiesa, vadības grožus noturēt neizdevās, 34. minūtē neizšķirtu panākot Tomam Šmitam. Atlikušajā laikā iespēja izraut uzvaru bija abām komandām, tomēr spēlē noslēdzās ar neizšķirtu 4:4, ceturtdaļfinālā iekļūstot "Fono". Pārspēļu zaudētāji "OSR" sezonu noslēguši devītajā vietā, bet "Fono" turpinās cīņu ceturtdaļfinālā.

 

Ne mazāk aizraujoša izvērtās arī pirmā ceturtdaļfināla cīņa starp "Amatu" un "Brenguļiem". Sākumā vadībā ar 2:1 izvirzījās "Amata", bet viņu pretinieki nepalika atbildi parādā un izvirzījās vadībā ar 3:2. Turpinājumā "Amata" atkal pārņēma vadību, precīzie Šmata un Pilibaita raidījumi panāca 5:3, bet desmit minūtes pirms mača izskaņas Pilibaitis ar savu "hat-trick" vēlreiz atjaunoja +2. Lielisku cīņassparu atlikušajā laikā demonstrēja "Brenguļi", kas spēja panākt izlīdzinājumu 7:7. Tas nozīmē, ka komanda, kas izcīnīs uzvaru atbildes mačā, nodrošinās sev vietu pusfinālā.

 

Apbrīnojami spraiga izvērtās arī otrā ceturtdaļfināla spēle, kurā tikās regulārās sezonas uzvarētāji "Einšetins" un nupat ceturtdaļfinālu sasniegušie "Fono". Spēles 13. minūtē tieši "Fono" izvirzījās vadībā ar 2:1, tomēr tad sekoja atbildes uzbrukums - "Einšteins" atbildēja ar trim vārtiem (4:2), bet pirmais puslaiks noslēdzās ar rezultātu 4:3. Septiņas minūtes pirms mača beigām "Fono" spēja atjaunot neizšķirtu (5:5). Pavisam drīz Rodionovs atkal izvirzīja vadībā regulārās sezonas uzvarētājus ar 6:5, bet 122 sekundes pirms pamatlaika izskaņas "Fono" atguva līdzsvaru uz tablo. Cīņas liktenis izšķīrās spēles pašā izskaņā (39:18), kad ar saviem trešajiem un komandas 7. vārtiem atzīmējās Andris Rodionovs! Lai gan laukumā tikās regulārās sezonas 1. un 8. vieta, tomēr pēc spēles to bija grūti pateikt. Domājams, ka arī otrā cīņa neliks vilties.

 

Krietni vien vieglāk pie atrisinājuma nonāca trešā ceturtdaļfināla pāris - "Farm Dumperi.lv Club" un "FYA Shots". Jau spēles pirmajā puslaikā divkārtējie čempioni nodemonstrēja savu patieso potenciālu un izvirzījās vadībā ar 5:0. Otrajā puslaikā "FYA Shots" mazliet atguva spēles garšu un rezultāta starpību sadeldēja, tomēr reāli pacīnīties par uzvaru nespēja. "Farm Dumperi.lv Club" svinēja pārliecinošu uzvaru ar 7:4, bet ar "hat-trick" izcēlās Aldis Haralds Ābrams.

 

Līdzīgs scenārijs risinājās arī pēdējā no ceturtdaļfināla pāriem, kur tikās otrās vietas īpašnieki "Auciems" un septītās vietas ieguvēji "Maribu". Jau pirmo 20 minūšu laikā auciemieši spēja panākt komfortablu vadību 4:0. Desmit minūtes pirms spēles finālsvilpes "Maribu" vadošais uzbrucējs Mikus Ikers pietuvoja savu komandu līdz 2:4, tomēr reāli apdrautēt "Auciema" uzvaru viņi nespēja. Spēle noslēdzās ar rezultātu 5:2. Skaidrs ir viens, otrajā mačā "Maribu" vairs nebūs atkāpšanās ceļa, tāpēc tā varētu būt vēl emocijām bagātāka.

 

Jāatgādina, ka izslēgšanas spēļu turnīrā komandas cīnās divu spēļu rezultātā. Lai automātiski iekļūtu pusfinālā, komandām jāizcīna uzvaras abos mačos. Ja uzvaras tiek dalītas uz pusēm vai komandas divreiz spēlē neizšķirti, tad atbildes spēle turpinās ar piecu minūšu pagarinājumu. Ja arī tajā netiek noskaidrots uzvarētājs, tad komandas sagaida pēcspēles metieni.

 

Atbildes spēles komandas aizvadīs 27. janvārī, kad tiksies Cēsu 2. pamatskolas sporta zālē. Ar gaidāmo spēļu kalendāru iespējams iepazīties ŠEIT!

 

Uz tikšanos laukumā!