Klāt pusfināli: "Sigulda" eksaminēs "Auciemu", "Brenguļi" gatavo pārsteigumu "Amatai"

13.03.2019

Pēc aizraujošām ceturtdaļfināla cīņām noskaidroti CNČ 4. sezonas pusfinālisti - regulārās sezonas čempioni "Auciems" cīnīsies ar "Siguldu", bet "Amatai" pretī stāsies pārsteigumu sarūpējušie "Brenguļi". Abas pusfinālu cīņas un spēles par vietām šo sestdien un svētdien!


Aizvadītajā nogalē ceturtdaļfinālu pāri aizvadīja atbildes spēles un noskaidroja tās četras komandas, kas turpina cīņu par CNČ 4. sezonas čempionu kausu. Cīņas bija patiesi spraigas un intrigām bagātas, tomēr ceļazīmi uz pusfinālu varēja saņemt tikai viena katra pāra komanda.

 

Čempioni noliek pilnvaras, "Brenguļi" arī šosezon sasniedz pusfinālu

No tālākās cīņas par šīs sezonas medaļām izstājušies pagājušās sezonas čempioni "Einšteins", kuri divu spēļu rezultātā spēlēja neizšķirti, bet pēcspēles metienu sērijā bija spiesti piekāpties "Brenguļiem". Izslēgšanas spēļu turnīrs saveda kopā regulārās sezonas 2. un 7. spēcīgāko komandu. Uz papīra pāra favorīti bija "Einšteins", kas statusu paliecināja pirmajā cīņā uzvarot ar 6:1. Atbildes spēle iesākās diametrāli pretēji, "Brenguļi" jau pirmajā puslaikā ieguva 5:1 vadību, taču einšteinieši nebija ar mieru padoties. Četras minūtes līdz pamatlaika izskaņai Dumpis samazināja starpību līdz minimumam 4:5, tomēr gūt vēl vienus vārtus, kas eksčempionus automātiski ievestu pusfinālā, "Einšteins" nespēja. Tā kā divu spēļu rezultātā komandas dalīja uzvaras uz pusēm, sekoja piecu minūšu papildlaiks. Tajā bīstamāk uzbruka einšteinieši, taču līdz vārtu guvumam tas nenoveda. Pēcspēles metienu sērija noslēdzās pēc trīs izgājieniem, jo "Brenguļi" uz vieniem pretinieku vārtiem atbildēja ar diviem. Uzvaras vārtu autros - Mikus Velme.

 

Regulārās sezonas uzvarētāji ne bez grūtībām pārvar "Maribu" latiņu

Pusfinālam kvalificējušies arī pērnie sudraba medaļnieki "Auciems", kas ne bez piepūles apspēlēja regulārā čempionāta astoto spēcīgāko komandu "Maribu". Pirms savstarpējā dueļa bija skaidrs, ka nekāda pasteiga "Auciemam" nav gaidāma, jo neparocīgie "Maribu" viņiem laupīja vienīgo uzvaru, lai čempionātu pabeigtu ar nevainojamu bilanci. Pirmajā mačā auciemieši ātri izvirzījās vadībā un maču pabeidza ar graujošu 7:0, bet otrais mačs izvērtās krietni spraigāks. Atbildes spēlē pēc 20 nospēlētām minūtēm "Auciemam" minimāls pārsvars 2:1. Deviņu minūšu laikā favorīti palielināja pārsvaru līdz šķietami drošajam 4:1, taču pamatlaika pēdējās trīs minūtēs "Maribu" sadeldēja starpību līdz 3:4. Atlikušajā laikā "Maribu" atdeva visu, lai atspēlētos, taču šoreiz ar to nebija gana, lai spēli novestu vismaz līdz pagarinājumam. "Auciems" turpina uzņemto kursu pretī kausam.

 

"Amata" revanšējas un nolauž "Fono"

Patiesi aizraujoša izvērtās cīņa starp pērnās sezonas piektās vietas mača dalībniekiem, jo ceļazīme uz pusfinālu bija tikai viena. Pirmajā spēlē "Fono" demonstrēja īstu play-off florbolu un Emīla Šmita vārti atnesa uzvaru ar 1:0. Tas nozīmēja, ka atbildes spēlē "Amatai" derēja tikai panākums pamatlaikā. Atbildes mačs iesākās līdzīgi, taču otro desmit minūšu nogrieznī "Amata" guva četrus bezatbildes vārtus un nonāca ērtā vadībā ar 5:1. Otrajā puslaikā "Fono" metās atspēlēties un nepilnas divas minūtes līdz pamatlaika beigām Jānis Sildniks panāca vairs tikai 5:7. Atlikušajā laikā "Amata" spēja nosargāt vārtus neskartus un sekoja piecu minūšu pagarinājums līdz pirmajiem vārtiem. Spēles un pusfināla ceļazīmes liktenis izšķīrās pagarinājuma 122. sekundē, kad ar precīzu metienu izcēlās Jēkabs Berkolts, ievelkot "Amatu" nākamajā izslēgšanas spēļu kārtā.

 

"Sigulda" debijas sezonā cīnīsies par medaļām

Pēdējā ceturtdaļfināla pārī tikās regulārās sezonas ceturtā un piektā spēcīgākā komanda, attiecīgi debitanti "Sigulda" un potenciāli ļoti draudīgie "FYA Shots". Abām komandām šī bija iespēja pirmo reizi noties cīņā par CNČ medaļām. Pirmā cīņa iesākās līdzīgi, tomēr izšķirošajos momentos uzsprāga Kristaps Nežborts un nodrošināja siguldiešu uzvaru ar 7:4. Diemžēl intriga un pamatīgāka cīņa izpalika atbildes mačā, jo pirmajās desmit minūtēs spēlējošais treneris Jānis Levanovičs (1+3) kopā ar Renāru Liepiņu (3+1) divatā praktiski atrisināja jebkādus jautājumus. Tiesa, "FYA Shots" nepadevās un pietuvojās līdz 3:7, taču jaudas pēdējam izrāvienam nepietika. Beigu galā "Sigulda" ar pārliecinošu 9:4 sasniedza pusfinālu.

 

Visas 12 komandas sāks izšķirošās cīņas par vietām

Šo sestdien un svētdien Cēsu 2. pamatskolas sporta zālē katru dienu tiks aizvadīts pa sešiem mačiem, kuri palīdzēs noskaidrot vietu sadalījumu čempionāta noslēgumā. Protams, aizraujošākās cīņas gaidāmas tieši pusfinālos, tomēr arī citos pāros gaidāmi ne mazāk aizraujoši un principiāli dueļi.

 

Spēļu kalendārs abām dienām:
10:00, spēle par 5.-8. vietu: Einšteins - SK Fono
11:00, pusfināls: Auciems - Sigulda
12:00, pusfināls: Amata - Brenguļi
13:00, spēle par 5.-8. vietu: FYA Shots - Maribu
14:00, spēle par 9.-12. vietu: Vecpiebalga - OSR
15:00, spēle par 9.-12. vietu: Smiltene`09 - ZS 27. KB

 

Uz tikšanos laukumā! Lai uzvar labākie!