Finišējis CNČ 3. sezonas regulārais čempionāts

07.01.2018

Svētdien, 7. janvārī, tika aizvadītas deviņas noslēdzošās Cēsu novada čempionāta (CNČ) florbolā 3. sezonas regulārā čempionāta cīņas. Priekšlaicīgi uzvaru nodrošināja "Einšteins", tūlīt aiz sevis atstājot "Auciemu" un "Amatu".


Šogad čempionātā piedalās deviņas komandas no Cēsīm un tuvākajiem reģioniem. Regulārajā sezonā komandas aizvadīja divu apļu turnīru, kopumā izspēlējot 72 mačus.

 

Regulārās sezonas čempionu gods šogad "Einšteins" florbolistiem, kuri to nodrošināja priekšlaicīgi. Kopumā "Einšteins" aizvadījuši ļoti pārliecinošu sezonu - 16 spēlēs izcīnītas 14 uzvaras, vienīgie zaudējumi piedzīvoti pret "Amatu" un "Brenguļiem". Komandai ir pārliecinoši labākais +/- (+38) visā turnīrā, ko nodrošinājusi lieliskā aizsardzība.

 

Otrajā vietā regulāro sezonu noslēguši "Auciems". Sezonas pirmajās spēlēs punkti krājās ļoti bikli, bet veiksmīgais turpinājums ļāvis ar 32 punktiem būt uzreiz aiz uzvarētājiem. Pirms noslēdzošā posma vieta vēl nebija garantēta, tomēr auciemieši izdarīja minimālo programmu, lai to nodrošinātu. Play-off turnīrā viņu pirmie pretinieki būs "Maribu".

 

Vēl pēc pirmā apļa "Amata" bija atrodama tabulas lejasdaļā, taču otrajā aplī izcīnītās septiņas uzvaras astoņos mačos ļāvusi pakāpties uz trešo vietu. Tikai otrajā vietā esošie "Auciems" ir bijusi vienīgā komanda, kuru nav bijis pa spēkam uzvarēt. Neapšaubāms komandas uzbrukuma līderis ir Rūdis Jermacāns, kurš izcēlies ar 20 punktiem. "Amatas" pretinieki ceturtdaļfinālā būs "Brenguļi".

 

Šogad tikai ceturtajā vietā regulāro sezonu noslēguši pirmo divu sezonu čempioni "Farm Dumperi.lv Club". Sezonas gaitā komanda spēja gan apspēlēt līderus, gan pamanījās piekāpties pastarīšiem, tāpēc ceturtā vieta nav sevišķs pārsteigums. Savā labākajā sastāvā "Farm Dumperi.lv Club" pavisam noteikti var pretendēt uz medaļām arī šogad.

 

Spraigā cīņā pašā regulārās sezonas izskaņā piekto vietu nodrošināja "FYA Shots". Viņu pretinieki ceturtdaļfinālā būs "Farm Dumperi.lv Club". Interesanti, ka pamatturnīrā komandas dalīja uzvaras uz pusēm, turklāt otrajā cīņā, kas notika pēdējā posmā, uzvarēja šoti.

 

Sestajā vietā regulāro čempionātu noslēdza CNČ debitanti "Brenguļi". Pēc turnīra pirmā apļa "Brenguļi" atradās starp vadošajām komandām, tomēr otrajā aplī pretinieki bija iepazinuši oponentus un liedza tik pat raiti krāt punktus. Play-off pirmajā kārtā viņu pretinieki būs "Amata". Abās tikšanās reizēs "Brenguļi" bija spiesti kapitulēt, bet kā jau zināms - izslēgšanas cīņās ir cits florbols.

 

Vienas uzvaras attālumā no piektās vietas palika sezonu lieliski iesākušie "Maribu". Čempionāta pirmajā pusē uzvaras krājās viena pēc otras un vienubrīd "Maribu" pat atradās tabulas galvgalī. Otrajā aplī punkti krājās daudz gausāk, tomēr ar uzvaru pēdējā posmā pret "Brenguļiem" būtu bijis gana, lai apsteigtu arī "FYA Shots". "Maribu" pretinieki ceturtdaļfinālā būs "Auciems".

 

Vislielāko kritumu salīdzinājumā ar pērno sezonu piedzīvojuši "Fono" florbolisti. Ar 16 spēlēs izcīnītajiem 17 punktiem viņi pārliecinoši ierindojas priekšpēdējā astotajā vietā. Lai gan sastāvs sapulcināts gana labs, tomēr sniegums bijis pablāvs. Vai izslēgšanas spēlēs redzēsim tādu "Fono" kāds tas bija pērn, atbildēs jau pārspēles par iekļūšanu tajās.

 

Devītajā vietā čempionātu noslēguši "OSR", zem kuru karoga apvienojušās "Olimpic" un "Lekrings Sr" komandas. Nevienā no cīņām "OSR" nav devušies laukumā kā favorīti un tādi nebūs arī pārspēlēs pret "Fono". Abās savstarpējās cīņās pie uzvarām tikuši tieši "Fono". Kas zina, varbūt atbildīgajās cīņās veiksme būs "OSR" pusē.

 

Pēdējo vietu izslēgšanas cīņās savā starpā sadalīs "OSR" un "Fono". Pirmo spēli komandas aizvadīs jau 12. janvārī, bet otro vēl pēc nedēļas. CNČ izslēgšanas cīņas pārējām komandām sāksies 21. janvārī, bet atbildes spēles norisināsies 27. janvārī. Jāatgādina, ka pusfinālā iekļūst tā komanda, kas būs bijusi labāka divu spēļu rezultātā. Lai veicas komandām un uzvar labākais!

 

Cēsu novada čempionātu florbolā jau trešo sezonu sadarbībā ar Cēsu novada domi, sporta preču veikalu "Fans", SIA "VENDEN" un Latvijas Florbola savienību organizē florbola klubs "Lekrings".