CNČ 4. sezonas čempionu kausu virs galvām ceļ "Auciems"

08.04.2019

Aizvadītajā sestdienā ar "Auciema" komandas triumfu noslēgusies Cēsu novada čempionāta (CNČ) florbolā 4. sezona. Šoreiz sudraba medaļas kaklā kāra "Amata", bet spraigā cīņā par bronzu labāki izrādījās "Siguldas" florbolisti.


Cēsu novada čempionāta 4. sezona šogad pulcēja rekordlielu komandu un dalībnieku skaitu - kopumā 12 komandas un 240 florbola entuziasti no Cēsīm un apkārtējiem novadiem. Turnīrs startēja oktobra otrajā pusē, bet finišu piedzīvoja aprīļa sākumā. Nepilnu sešu mēnešu laikā kopumā aizvadītas 136 spēles, kurās ne tikai sportiskā gaisotnē pavadītas brīvdienas, bet noskaidroti arī novada čempionāta labākās komandas.

 

Spēles par 5.-10. vietu

Fināldienas pirmajā mačā laukumā devās "Einšteins" un "FYA Shots", lai noskaidrotu, kura no komandām čempionātu noslēgs piektās spēcīgākās komandas godā. Pirmā spēle bija notikumiem bagāta un noslēdzās ar rezultātu 7:7. Izšķirošo cīņu veiksmīgāk iesāka einšteinieši, kuri pirmās 20 minūtes uzvarēja ar 4:1. Otrā puslaika ievadā gūtie vārti deva cerību "FYA Shots", tomēr nākamajās piecās minūtēs "Einšteins" atbildēja ar trim vārtu guvumiem un svinēja uzvaru mačā ar 10:2. Uzvarētāju rindās par sezonas vērtīgāko tika atzīts Matīss Pilibaitis, bet "FYA Shots" šo godu izpelnījās Kārlis Liepiņš.

 

Kā nākamie laukumā cīnīties par 9. vietu izgāja "Vecpiebalga" un "Smiltene`09". Pirmā spēle noslēdzās ar kaujiniecisku neizšķirtu 4:4, tāpēc galvenie notikumi bija gaidāmi otrajā spēkošanās reizē. Jau 17. sekundē "Smiltene`09" uzbrukuma līderis Daniels Āgaris atklāja gūto vārtu rēķinu, taču "Vecpiebalga" atbildēja ar trīs precīziem metieniem. Pēdējās perioda sekundes spīdoši aizvadīja smiltenieši, kad precīzs bija kapteinis Jānis Lauris Jr. Turpinājumā "Smiltene`09" izvirzījās vadībā ar 6:3, bet "Vecpiebalga" metās atspēlēties un četras minūtes līdz beigām panāca vienu vārtu deficītu. Spēles pēdējās minūtes veiksmīgāki bija smiltenieši un ar uzvaru 9:5 nodrošināja uzvaru un devīto vietu turnīra noslēgumā. "Smiltene`09" komandā sezonas vērtīgākā spēlētāja balvu saņēma Daniels Āgaris, bet "Vecpiebalgai" - Pēteris Luste.

 

Dienas trešajā spēlē par septīto vietu spēkojās "SK Fono" un sastāvā nepilnais "Maribu". Pirmajā spēlē pie uzvaras tika "Fono" un tieši viņi labāk iesāka arī atbildes spēli. Brāļi Ikeri kopā ar Auziņu un Šteinbergu pēc 20 nospēlētajām minūtēm bija nokārtojuši droši vadību 5:1. Arī otro puslaiku pa reizei metot precīzi katram no brāļiem Ikeriem sekmīgāk iesāka "Fono", taču sešu vārtu pārsvars šķietami radīja atslābumu, kuru steidza izmantot "Maribu". Nepilnas divas minūtes līdz beigām viņi bija pamanījušies samazināt starpību līdz 4:7 un mazliet atjaunot intrigu, tomēr atlikušajā laikā komandas vārtus neguva, un "Fono" šajā duelī izrādījās pārāki, turnīru noslēdzot septītajā vietā. Uzvarētājiem sezonas labākā spēlētāju balvu saņēma Rihards Kamarūts, bet "Maribu" šo atzinību nopelnīja pašaizliedzīgais aizsargs Toms Bērziņš.

 

Levanovičs izrauj bronzas medaļas "Siguldai" 

Dienas pēdējās divās spēlēs izšķīrās medaļu liktenis. Vispirms laukumā devās "Sigulda" un "Brenguļi", lai sadalītu bronzas medaļas. Pirmajā spēlē pārliecinoši triumfēja siguldieši, bet tas nebūt negarantēja panākumu un godalgas arī otrajā mačā. Bez liekām diskusijām spēles sākumā to apliecināja "Brenguļi", kuri 13. minūtē panāca 3:0 vadību. Līdz puslaika pārtraukumam abas komandas apmainījās ar vieniem vārtiem, un otrais puslaiks iesākās ar "Brenguļu" vadību 4:1. Sezonas izšķirošajās 20 minūtēs savu varējumu apliecināja "Siguldas" neapšaubāmais līderis Jānis Levanovičs. Mača 38. minūtē viņš guva savus trešos vārtus un sadeldēja starpību līdz 4:5. Lai turpinātu cīņu pagarinājumā, "Brenguļiem" bija nepieciešama uzvara pamatlaikā, bet... kurš gan cits ja ne Levanovičs - 8 sekundes līdz pamatlaika beigām viņš izrāva neizšķirtu! Pēdējā sekundē siguldieši meta precīzi vēlreiz 6:5, bet tam vairs īsti nebija nozīmes. Pērn savā debijas sezonā "Brenguļi" tika pie bronzas, bet šogad savā debijas sezonā tieši to pašu paveica  "Sigulda". Bronzas medaļniekiem sezonas vērtīgākā spēlētāja balva kapteinim Kristam Krīgeram, savukārt "Brenguļiem" pelnīti pie balvas tika Angus Mārtiņjēkabs. 

4. sezonas čempioni - "Auciems"

Protams, dienas kulminācija - lielais fināls starp regulārās sezonas uzvarētājiem "Auciemu" un nepiekāpīgo "Amatu". Komandu pirmā tikšanās bija spraiga un aizraujoša, bet otrajā puslaikā demonstrētais ļāva auciemiešiem svinēt uzvaru ar 3:1. Izšķirošo spēli mazliet labāk iesāka "Amatas" florbolisti, kuru kapteinis Lauris Skrastiņš mača 5. minūtē atklāja rezultātu. Tiesa, tikai divas minūtes vēlāk Edijs Vents nokārtoja izlīdzinājumu. Abas komandas apzinājās katru vārtu nozīmību, tāpēc spēle kļuva mazliet piesardzīgāka un vairāk tendēta uz savu vārtu drošību. Līdz nākamajiem vārtiem bija jāgaida vairāk nekā 20 minūtes, bet "sausumu" pārtrauca auciemiešu rezultatīvākais spēlētājs Aivis Bukovskis. Šie vārti atkal mazliet ļāva komandām atraisīties, un piecas minūtes vēlāk Bukovskis bija precīzs vēlreiz, panākot jau 3:1. Svarīgā brīdī izšāva arī komandas kapteinis Gatis Grāvelis, panākot trīs vārtu pārsvaru. Mača 36. minūtē Aldis Smirnovs atradās īstajā vietā un īstajā laikā, atjaunojot "Amatas" cerības uz pozitīvu iznākumu. Tiesa, atlikušajā laikā "Auciems" spēlēja droši, pašaizliedzīgi un nedeva sevišķi lielas cerības pretiniekiem. Mača pēdējās sekundēs Jānis Bendiks atrisināja visus jautājumus par spēles gala rezultātu - 5:2. "Auciems" varēja līksmot! Pēc neveiksmes pērnajā finālā, ar otro piegājienu komandai izdevies tikt pie ilgi kārotā čempionu kausa, bet "Amata" uzstādījusi līdz šim labāko rezultātu un tika pie sudraba cēlmetāliem. Čempioniem sezonas vērtīgākā spēlētāja tituls Artūram Gūtmanim, bet vicečempioniem - Jānim Sīmanim.

 

 

SIMBOLISKĀ IZLASE UN MVP

Pēc turnīra noslēguma tika paziņota arī Cēsu novada čempionāta (CNČ) 4. sezonas simboliskā izlase. Sezonas labākā vārtu vīra balva čempionu mūrim - Guntaram Irbem (Auciems). Sezonas labākie aizsargi - Lauris Skrastiņš (Amata) un Aivis Ādminis (Auciems). Simboliskās izlases labākie uzbrucēji - Aivis Bukovskis (Auciems), Edžus Mellēns (Amata) un Jānis Levanovičs (Sigulda).

 

Par CNČ 4. sezonas vērtīgāko spēlētāju jeb MVP tika atzīts "Siguldas" uzbrukuma līderis Jānis Levanovičs. Viņš ar 40 gūtajiem vārtiem un 22 rezultatīvajām piespēlēm kopā sakrājis 62 rezultativitātes punktus un bijis čempionāta rezultatīvākais spēlētājs.

 

SIMBOLISKĀ IZLASE

 

Paldies par šo sezonu!

Jau ceturto gadu pēc kārtas Cēsīs sadarbībā ar Cēsu novada pašvaldību un florbola klubu "Lekrings" tiek rīkots novada čempionāts florbolā. Organizatoru vārdā vēlamies teikt lielu paldies visām komandām, spēlētājiem, līdzjutējiem, tiesnešiem, galdiņa meitenēm un visiem citiem iesaistītajiem par veiksmīgi aizvadīto sezonu! Īpašs paldies turnīra atbalstītājiem - SIA "VENDEN" un sporta preču veikaliem "FANS". Uz tikšanos nākamgad!

 

BET ar to vēl nekas nebeidzas! Pašus aktīvākos, kuru "ēdienkartē" sports un florbols ir krietni biežāk, jau šobrīd aicinām piefiksēt 11. maiju, kad Cēsīs notiks oficiālais sezonas noslēguma pasākums - CNČ Zibensturnīrs! Par nolikumu, noteikumiem, pieteikšanos un visu pārējo informēsim drīzumā.


Uz tikšanos!