Astotdaļfinālu barjeru pārvar visi nominālie favorīti

25.02.2019

Cēsu novada čempionātā (CNČ) florbolā sākušās izslēgšanas cīņas. Astotdaļfināla barjeru pārvarēja un nākamajā kārtā iekļuvuši "FYA Shots", "Fono", 'Brenguļi" un "Maribu". Nākamās kārtas cīņas gaidāmas jau šīs nedēļas nogalē.


FYA Shots (5) - OSR (12)

Pārliecinoši astotdaļfinālu pārvarējuši "FYA Shots" florbolisti, kas viegli ar 6:0 un 6:1 apspēlēja regulārās sezonas vājāko komandu "OSR". Nevienā no spēlēm neradās bažas par uzvarētāja noteikšanu, jo jau no pirmajām minūtēm šoti droši kontrolēja spēles gaitu. Astotdaļfinālos turpināja spīdēt "FYA Shots" līderi Kārlis Liepiņš, Lauris Liepiņš un Andris Dolženko, bet vienīgos vārtus "OSR" sastāvā guva Gatis Gailis. Turnīra turpinājumā "FYA Shots" ceturtdaļfinālā spēkosies ar "Siguldu", bet "OSR" cīnīsies par 9.-12. vietu.

 

SK Fono (6) - ZS 27. KB (11)

Ne bez aizķeršanās nākamo kārtu sasnieguši arī iepriekšējo gadu medaļnieki "Fono". Pirmajā savstarpējā duelī "Fono" svinēja pārliecinošu uzvaru ar 11:2, kas raisīja domas, ka šajā pārī ir izteikti favorīti, tomēr otrajā spēlē zemessargi nebija tālu no pārsteiguma sarūpēšanas. Minūti pirms otrā mača pamatlaika beigām "ZS 27. KB" uzburcējs Lauris Bahmanis panāca vadību 3:2, kas ļautu cīņu ievest izšķirošajā pagarinājumā. Tomēr "Fono" kapteinis Ģirts Krūklītis nebija ar to mierā un 27 sekundes pirms beigu sirēnas panāca neizšķirtu 3:3. Atlikušajā laikā rezultāts vairs nemainījās, "Fono" sasniedzot ceturtdaļfinālu, kur viņu pretinieki būs "Amata". Pieminēšanas vērts ir fakts, ka zemessargiem šajās cīņās nevarēja palīdzēt neviens no "Lekrings 1" komandas pārstāvjiem, tāpēc viņu parādītais pretspars noteikti uzskatāms kā ļoti cienījams.

 

Brenguļi (7) - Smiltene`09 (10)

Vēl pirms abas komandas bija devušās laukumā, daudzi paredzēja, ka šajā pārī varētu būt gaidāmas aizraujošas cīņas, pat neskatoties uz to, ka "Brenguļi" ir pērnie medaļnieki, savukārt smilteniešiem šī ir atgriešanās sezona. Šīs prognozes pilnībā piepildīja pirmā spēle, kad "Smiltene`09" spēja atspēlēties no 1:4 un panākt izlīdzinājumu, tiesa, pēdējās divās minūtēs uzvaru burtiski izrāva "Brenguļi". Arī otro spēli pārliecinoši iesāka "Brenguļi", ātri vien panākot 3:0. Smiltenieši pielika visas pūles, lai atspēlētos, taču tuvāk par diviem vārtiem netika un noslēgumā piedzīvoja zaudējumu ar 3:7. Otrais panākums nodrošināja "Brenguļu" kvalificēšanos ceturtdaļfināliem, kuros gaidāma asa cīņa pret "Einšteinu", savukārt "Smiltene`09" pievienosies komandām, kas turpinās cīņu par 9. vietu. 

 

Maribu (8) - Vecpiebalga (9)

Visspraigākais astotdaļfināls likumsakarīgi izvērtās starp komandām, kas regulārā čempionāta noslēgumā atradās pilnībā blakus. Pirmo cīņu labāk iesāka "Maribu", taču "Vecpiebalga" pamanījās gūt četrus bezatbildes vārtus, kas ielika labu pamatu 6:3 uzvarai. Atbildes spēles sākums bija ļoti piesardzīgs, taču pirmā puslaika beigās "Maribu" guva divus vārtus, izvirzoties vadībā ar 3:1. Ar ātriem vārtiem "Maribu" iesāka arī otro puslaiku, kas ļāva atzīmēt uzvaru pamatlaikā ar 4:1. Tā kā divu spēļu rezultātā komandas bija dalījušas uzvaras uz pusēm, tad sekoja izšķirošais pagarinājums. Savi momenti bija gan vieniem, gan otriem, taču sērijas uzvarētāju noteikšana tika atlikta līdz pēcspēles metieniem. Pirmajos trīs metienos abas komandas bija precīzas pa vienai reizei un turpināja sēriju līdz pirmajai kļūdai. "Maribu" uzbrucējs Matīss Simsons izcēlās ar vārtiem, bet "Vecpiebalga" savu iespēju neizmantoja. "Maribu" play-off nākamajā kārtā tiksies ar regulārā čempionāta uzvarētājiem "Auciemu". 

 

PLAY-OFF turpināsies ar ceturtdaļfināliem 3. un 9. martā, savukārt spēles par vietām tiks izspēlētas pēdējos divos posms marta otrajā pusē un aprīļa sākumā. Par spēļu norises vietām un laikiem aicinām sekot līdzi spēļu KALENDĀRĀ.