"Smiltene`09" piešķirts SS1, "SK Fono" saņem brīdinājumu

07.12.2016

Sestdienas spēle, kurā "SK Fono" ar 4:1 pieveica "Smiltene`09", pēc finālsvilpes izcēlās konflikts. Par provukatīvām darbībām uzvarētāji saņēmuši brīdinājumu, savukārt smilteniešu pārstāvis ticis sodīts ar Spēles Sodu 1!


Pēc spēles noslēguma starp komandām izvērtās asa vārdu apmaiņa, kuru devās apturēt spēles tiesnesis. Pēc posma noslēguma sacensību galvenais tiesnesis, uzklausot spēles tiesnešu viedokli un izvērtējot situāciju pēc būtības, pieņēmis lēmumu abām komandām piemērot brīdinājuma formas sodus.

 

Sacensību nolikumā X (DISCIPLINĀRĀS SANKCIJAS, PROTESTI) daļas 10. punktā teikts - "Īpašos gadījumos Čempionāta organizatori var noteikt arī citus soda mērus." Par provukatorisku rīcību ar komandas brīdinājumu sodīt "SK Fono", norādot, ka šādas rīcības atkārtotos gadījumos tiks pieņemti bargāki soda mēri. Konfliktā iesasitītās komandas "Smiltene`09" pārstāvim Jānim Laurim par nesportisku rīcību pēc spēles noslēguma piemērot Spēles Sodu 1. Tas nozīmē, ka nekādas tālākās sankcijas netiek piemērotas, bet atkārtota soda gadījumā tas pārvēršas par Spēles Sodu 2 ar visām no tā izrietošajām sekām.