"Fono" kļūst par tabulas līderiem, "Smiltene`09" un "Napalm" - pirmās uzvaras

17.10.2016

Sestdien, 15. oktobrī, tika aizvadīts trešais Cēsu novada čempionāta posms. Pie pirmā panākuma tikuši debitanti "Smiltene`09" un "Napalm", savukārt SK "Fono", uzvarot tiešos konkurentus, pakāpušies uz turnīra tabulas galvgali. Cīņa par vietu labāko sešiniekā solās būt daudzsološa...


Pēc aizvadītām sešām spēļu kārtām ar 15 punktiem pirmo vietu turnīra tabulā dala "SK Fono" un "Einšteins" florbolisti, kuri savstarpējās attiecības skaidros 6. novembrī. Sestdien "Fono" bija viens no nopietnākajiem pārbaudījumiem - tikšanās ar "Farm Dumperi.lv Club" un "Lekrings Sr". Pirmajā mačā "SK Fono" pārliecinoši ar 5:2 sakāvu Dumperus, bet otrajā spēlē spēja noturēt pārsvaru un ar 3:2 pamatlaikā apspēlēja "Lekrings Sr."

 

Ļoti smaga aizvadītā nogale izvērtās "Einšteinam", kas tika pie četriem punktiem. Vispirms notika spraiga spēkošanās pret "Smiltene`09", kas līdz pat pēdējam darīja visu, lai panāktu izlīdzinājumu, tomēr "Einšteins" tika pie minimālas 3:2 uzvaras. Otrajā spēlē pretī nāca sīkstie "Auciema" florbolisti, kas divreiz prata atspēlēties un pēcspēles metienu sērijā ar 3:2 pieveikt ilggadējos Cēsu čempionāta dalībniekus.

 

Šoreiz ar mainīgām sekmēm startēja "Maribu". Spēlē ar "Olimpic" varēja izvērsties arī citādāk, jo pēdējā minūtē nebija tālu līdz izlīdzinājuma panākšanai, tomēr "Maribu" tika pie vērtīgiem trim punktiem, svinot uzvaru ar 4:3. Mazliet vēlāk viņu ceļš krustojās ar "Lekrings Sr". Devītajā minūtē lekringieši atklāja spēles rezultātu, bet vēlāk izrādījās, ka šie vārti bija arī vienīgie šajā duelī, un "Maribu" trešo posmu noslēdza ar izcīnītajiem trim punktiem.

 

Ļoti vērtīgus punktus savā starpā dalīja "Farm Dumperi.lv Club" un "Amata", kas kāro uz vietu labāko sešiniekā pēc pirmā etapa. Pirmais puslaiks noslēdzās neizšķirti - 1:1, bet otrajā puslaikā "Farm Dumperi.lv Club" apliecināja savu favorītu statusu un izcīnīja uzvaru ar 3:1.

 

Ceļu pretī labāko sešiniekam turpina arī "FYA Shots", kas šobrīd šajā posmā izcīnīja divas svarīgas uzvaras pret potenciāli vājākiem pretiniekiem. Spriedzes pilna izvērtās cīkstēšanās ar sīkstajiem "Vecpiebalgas" florbolistiem. Šoti pirmajā puslaikā izcirzījās vadībā ar 1:0, bet otrajās 15 minūtēs abu komandu vārtu rēķins vairs nemainījās, lai gan izdevības to mainīt bija abām komandām. Posma pēdējā spēlē "Shots" salīdzinoši viegli ar 5:1 apspēlēja "Olimpic".

 

Jau iepriekš pieminētie "Auciema" florbolisti šajā nogalē bijuši teicami. Bez jau iepriekš pieminētās uzvaras bullīšos pār "Einšteinu" viņiem izdevies tikt pie drošas 3:0 uzvaras pret "Vecpiebalgu". Posmā izcīnītie pieci punkti tabulā ir teju tik pat, cik iepriekš divos posmos iespētais, tāpēc "Auciems" ar 12 punktiem šobrīd dala 5.-7. vietu turnīra tabulā.

 

Ar mainīgām sekmēm pēdējo posmu aizvadījuši "Amata". Pirmajā spēlē ar rezultatīvu 7:3 tika pieveikti "Napalm", bet otrajā mačā, kā jau teikts augstāk, piedzīvots nepatīkams zaudējums pret "Farm Dumperi.lv Club". Šobrīd "Amata" izskatās kā pēdējā no reālajām pretendentēm, kas vēl var aizķerties cīņā par labāko sešinieku. Tiesa, priekšā ir vairāki nopietni pārbaudījumi, kuri tad arī parādīs, kādas ir komandas spējas šajā sezonā.

 

Vēl aizvadītajā sestdienā norisinājās viens ļoti principiāls duelis, kurā savā starpā tikās bijušie komandas biedri, kas tagad sadalījušies pretējās nometnēs - "FRK Raccoons" un "Napalm". Spēles ievadā otrie izvirzījās vadībā ar 2:0, bet jenoti ātri vien atspēlējās. Tikai 25 sekundes pirms pamatlaika beigām uzvaru izrāva "Napalm", kas izcīnīja pirmo uzvaru debijas sezonā.

 

Tāpat pie pirmā panākuma jaunajā sezonā tika arī "Smiltene`09", kas pēc vairākām lieliskām cīņām beidzot tika atalgoti ar trim punktiem tabulā. Smiltenieši prata atspēlēties no 0:2 un beigā svinēja skaistu uzvaru ar 5:3 pār "FRK Raccoons".

 

Sacensību nākamais posms gaidāms 29. oktobrī, kad Cēsu 2. pamatskolas zālē tiks aizvadītas sešas cīņas starp "FYA Shots", "Lekrings Sr", "Einšteins", "Napalm" un "Amatas" komandām.