"Einšteins" uzvar regulārajā, pārējie jautājumi tiks izšķirti pēdējā posmā

12.12.2017

Vienu posmu pirms 2017./2018. gada regulārās sezonas noslēguma par CNČ pamatturnīra uzvarētājiem kļuvuši "Einšteins" florbolisti. Tikmēr vietu sadalījums pārējo komandu starpā izšķirsies janvāra sākumā.


Pēdējā nedēļas nogalē "Einšteins" izdarīja maksimumu, lai priekšlaicīgi garantētu uzvaru regulārajā sezonā. Vispirms ar 6:1 pārspēti "OSR", tad ar minimālu 2:1 pieveikti "FYA Shots". Ar to bija gana, lai ar 14 spēlēs izcīnītajiem 35 punktiem nodrošinātu uzvaru regulārajā sezonā. Pēdējā posmā "Auciems" var panākt "Einšteinu", tomēr einšteinieši izcīnījuši uzvaras abās savstarpējās spēlēs, tādējādi nodrošinot uzvaru.

 

Arī "Auciems" pēdējā posmā bija nevainojami - vispirms sakauti "SK Fono", pēc tam ar minimālu pārsvaru apspēlēti "Maribu". Lai arī par uzvaru regulārajā čempionātā viņi vairs necīnās, tomēr tieši auciemieši ir izteikti favorīti uz otro vietu regulārajā sezonā, jo tuvākie sekotāji "Amata" šobrīd atpaliek pa pieciem punktiem.

 

Lielisku sniegumu turpina demonstrēt arī "Amata", kas ar 9:1 "sasita" "Maribu" un pēcspēles metienos ar 2:1 prata apspēlēt "Brenguļus". "Amata" aizvien saglabā cerības pakāpties augstāk, tomēr drīzāk būs jāaizstāv sava trešā vieta, jo pēdējās divās cīņās pretī gaidāmi "Einšteins" un "SK Fono".

 

Maksimālos punktus pagājušajā nedēļā izcīnīja arī divkārtējie čempioni "Farm Dumperi.lv Club". Mainīgās sekmes sezonas vidū liegušas pacīnīties par augstākajām vietām, bet titula turētāji saglabā labas cerības pacelties uz trešo vietu, jo atpalicība no no "Amatas" ir tikai viens punkts.

 

Interesanta situācija izveidojusies "FYA Shots", kuri pēc 14 mačiem izcīnījuši 20 punktus. Pēdējās divās spēlēs šotiem ir iespēja gan pacelties par divām vietām uz augšu, gan noslīdēt par divām uz leju. Viņus no trešajā vietā esošajiem "Amatas" šķir četri punkti, bet septītajā vietā esošie "Brenguļi" atpaliek par trim. Viss izšķirsies mačos pret "SK Fono" un "Farm Dumperi.lv Club".

 

Vienu punktu no šotiem atpaliek "Maribu". Sezonas starts komandai pavedās pārsteidzoši labs, bet otrajā aplī sekmes gājušas uz leju. Arī pēdējā posma piedzīvoti divi zaudējumi, tomēr "Maribu" aizvien saglabā teorētiskas iespējas pakāpties pat uz trešo vietu. Protams, jāuzvar atlikušās divas spēles un jācer uz veiksmīgu iznākumu pārējās cīņās.

 

Ar 17 punktiem septīto vietu ieņem "Brenguļi". Otrā apļa ievadā čempionāta debitanti vēl atradās tabulas galvgalī, tomēr pēdējās četrās spēlēs piedzīvotie zaudējumi lieguši saglabāt esošās pozīcijas blīvajā tabulā. Lai arī TOP3 iekļūt vairs nevar, tomēr komandai būtu svarīgi pacelties augstāk, lai izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā pretī nāktu nomināli ne tik spēcīgi pretinieki.

 

Pēdējās divas vietas ar 14 mačos izcīnītajiem 11 punktiem ieņem "OSR" un "SK Fono" . Iespējas pacelties uz septīto vietu ir vērtējamas tuvu nullei, tāpēc jau šobrīd ir skaidrs, ka tieši šīs divas komandas savā starpā aizvadīs pārspēles par vietu play-off. Pēdējais atrisinās jautājumu par to, kura no abām vienībām regulāro sezonu pabeigs augstāk. Vienādu punktu gadījumā priekšroka būs "Fono".