"Auciems" cīņā par kausu pret "Amatu", bronzas duelī "Sigulda" spēkosies ar "Brenguļiem"

18.03.2019

Aizvadītajā nogalē tika aizvadītas notikumiem bagātas un spraigas pusfināla cīņas. Lielajā finālā aci pret aci tiksies regulārā čempionāta uzvarētāji "Auciems" un sīkstie "Amatas" florbolisti, savukārt cīņā par bronzas godalgām "Sigulda" centīsies neļaut "Brenguļiem" otro gadu pēc kārtas tikt pie medaļām. Izšķirošās spēles jau šo sestdien Cēsu 2. pamatskolā!


"Auciems" tikai ar milzu pūlēm notur uzvaru pār "Siguldu"

Pērnie finālisti "Auciems" pusfinālā sastapās ar šīs sezonas debitantiem "Siguldu". Abās spēlēs komandas apliecināja to, ka ir ne tiekai viena otras cienīgas, bet arī būtu cienīgas spēlēt CNČ 4. sezonas finālā. Pirmajā cīņā ar diviem ātriem vārtiem iniciatīvu uzņēmās siguldieši, taču "Auciems" nesaforsēja situāciju un pamazām spēra soļus pretī uzvarai. Mača 29. minūtē zaļajās formās spēlējošie auciemieši panāca trīs vārtu pārsvaru (6:3), bet 105 sekunžu laikā "Sigulda" spēja atjaunot līdzsvaru uz tablo. Nervozā galotnē "Auciemam" izdevās pārvarēt oponentu pretestību un svinēt uzvaru ar 9:6. Ar pieciem (2+3) punktiem uzvarētāju rindās izcēlās Aivis Bukovskis. Atbildes spēle aizritēja krietni piesardzīgāk, jo abas komandas apzinājās - kāda ir spēles likme. Rezultātu 12. minūtē atklāja pieredzējušais Aivis Ādminis, izvirzot vadībā "Auciemu". Laukumā turpināja dominēt aizsardzības florbols. Mača 24. minūtē Levanoviča metiens lidoja garām vārtiem, taču bumbiņa atleca uz vārtu priekšu, kur pirmais pie tās bija siguldietis Kalvis Kliests, panākot izlīdzinājumu. Spriedze līdz pēdējai cīņas sekundei bija tas, kas vislabāk raksturo atlikušo laiku cīņas pamatlaikā. "Siguldai" būtu pieticis ar vieniem vārtiem, lai sekotu pagarinājums, tomēr "Auciems" spēja saglabāt savus vārtus neskartus un otro gadu pēc kārtas iesoļot finālā.

 

"Brenguļu" disciplinārie sodi neļauj apturēt "Amatas" ceļu uz finālu

Otrajā pusfinālu pārī tikās divas komandas, kas iepriekšējos gados jau spēlējušas par medaļām, bet ne reizi nebija tikušas finālā. Pirmo maču pārliecinošāk iesāka "Amata", kas pēc 12 nospēlētām minūtēm nonāca vadībā ar 3:0. Vien pārdesmit sekundes pēc trešajiem vārtiem viens no rezultatīvākajiem "Brenguļu" spēlētājiem Mikus Vēlme ar nūju iesita pretiniekam pa galvu un saņēma 5 minūšu noraidījumu, bet uzreiz uz noraidīto soliņa izcēlās ar nedisciplinētu rīcību un nopelnīja sarkano kartīti. Turpinājumā iniciatīvu pārņēma Angus Mārtiņjēkabs, palīdzot savai komandai pietuvoties līdz 2:4. Otrajā puslaikā "Brenguļi" turpināja atspēlēšanos un samazināja deficītu līdz 4:5. Pamatlaika pēdējās divās minūtēs "Amata" divreiz izpelnījās noraidījumu un bija spiesti spēlēt 3 pret 5, taču "Brenguļi" nespēja izmantot lielo vairākumu un atzina pretinieku pārākumu. Otrā spēkošanās iesākās ļoti līdzīgi, taču pirmie pie vārtu guvumiem tika "Amata". Spēles 14. minūtē Mikus Vēlme realizēja soda metienu, atklājot arī savas komandas rēķinu. Ļoti svarīgus vārtus otrā puslaika ievadā guva Artis Smirnovs, atjaunojot divu vārtu pārsvaru savai komandai - 3:1. Turpinājumā vairākkārt glāba "Amatas" vārtu vīrs Matīss Pēčs, neļaujot pretiniekiem samazināt starpību līdz minimumam. Ar piecu minūšu atstatumu "Amatas" komandas labā divus vārtus guva Edžus Mellēns. Lai arī situācija nebija pateicīgākā, taču 2:39 pirms pamatlaika beigām "Amata" nopelnīja 5 minūšu noraidījumu un atkal pavērās cerību stariņš atspēlēties. Tiesa, emocijas nespēja valdīt "Brenguļu" aizsargs Juris Lūsiņš, nopelnot 2+10 minūšu noraidījumu, bet par nesportisku rīcību vēlāk arī sarkano kartīti. Spēle noslēdzās ar rezultātu 5:1, un "Amata" pirmo reizi četru sezonu laikā kvalificējusies lielajam finālam, bet "Brenguļi" otro gadu cīnīsies par bronzu.

 

"Einšteins" un "FYA Shots" cīnīsies par 5. vietu

Arī pārējās komandas sezonu vēl nav noslēgušas un noskaidros vietu sadalījumu turnīra tabulā. Aizgājušajās brīvdienās "Einšteins" aizvadīja divas aizraujošas cīņas pret "Fono". Pirmajā duelī tieši otrie iesāka ar 4:0 vadību, bet einšteinieši pārsteidzoši atbildēja ar pieciem bezatbildes vārtiem. Pēdējās desmit minūtēs tomēr "Fono" izdevās ievirzīt spēli sev vēlamā gultnē, svinot uzvaru ar 8:6. Atbildes cīņa iesākās diametrāli pretēji, "Einšteinam" izvirzoties vadībā ar 3:0. Nepilnas trīs minūtes līdz pamatlaika beigām "Fono" pietuvojās līdz 3:4 un nebija tālu līdz izlīdzinājumam, taču pamatlaiks noslēdzās bez izmaiņām. Pagarinājumā valdīja trauksmains florbols ar momentiem pie abiem vārtiem. Minūti pirms pagarinājuma beigām uzvaras vārtus guva Artis Malkavs, nodrošinot savai komandai ceļazīmi uz spēlēm par 5. vietu, bet "Fono" šo sezonu noslēgs ar mačošanos par 7. pozīciju.

 

Otrajā pārī tikās regulārā čempionāta piektās vietas īpašnieki "FYA Shots" un astotā spēcīgākā komanda "Maribu". Pirmās spēlas sākumā Kristera Kalniņa divi vārti vārti ļāva atrasties vadībā ar 3:2. Arī otrajā puslaikā turpinājās līdzīga spēkošanās, taču vairāk bumbiņu kontrolēja šoti. Tieši divas minūtes līdz pamatlaika beigām "Maribu" samazināja deficītu līdz 3:5 un uzreiz pieprasīja pusminūtes pārtraukumu, lai sagatavotos izšķirošajam triecienam. Atlikušajā laikā viņi izveidoja pāris vārtu gūšanas epizodes, taču rezultātu tās nenesa. Atbildes spēle "Maribu" iesākās krietni vien cerīgāk - otrā puslaika 15. sekundē, spēlējot mazākumā, viņi panāca 3:0. Tā vien šķiet, ka tas bija pēdējais trauksmes zvants "FYA Shots", kuri pilnībā pārņēma iniciatīvu un diktēja noteikumus laukumā. Četras minūtes vēlāk šoti jau panāca vadību 4:3, bet viņi neapstājās pie iesāktā. Rezultatīvu maču aizvadīja visi ierastie līderi - abi Liepiņi, Raivis Balodis un uguņoja arī Mareks Meijers. Atskanot beigu finālsirēnai, "FYA Shots" varēja uzgavilēt par 7:4 uzvaru un kvalificēšanos spēlēm par 5. vietu pret "Einšteinu". Tikmēr "Maribu" pēdējās divās kārtās spēkosies ar "Fono" par 7. vietu.

 

"Vecpiebalga" uzvar pagarinājumā, Smiltene uzveic zemessargus

Savstarpējās cīņas turnīra noslēgumā aizvada arī trešā četrinieka komandas. Pirmajā pārī tikās sastāvā novājinātā "Vecpiebalga" un "OSR". Pirmajā duelī pārliecinoši darbojās regulārā čempionāta 12. vietas īpašnieki "OSR" un Vecpiebalgas florbolistus neglāba pat Pētera Pētera Lustes trīs gūtie vārti. "OSR" izcīnīja pelnītu panākumu ar 5:3. Otrais duelis iesākās ļoti mierīgi, bet pirmā spēles nogriežņa otrajā pusē "Vecpiebalga" guva trīs vārtus, panākot stabilu vadību 3:0. Veiksme nebija pametusi "OSR" un viņi spēles 36.  minūtē panāca izlīdzinājumu, ar ko būtu pieticis uzvarai divu spēļu rezultātā, taču Lustes un Kvantes sadarbība atnesa divus vārtus, atjaunojot vadību vecpiebaldzēniešiem. "OSR" varēja panākt arī izlīdzinājumu, taču mazliet pietrūka laika. Spēles pagarinājumā veiksmīgāki izrādījās tieši "Vecpiebalga", kad pēc Voldemāra Dzeņa piespēles uzvaras vārtus guva Māris Pilsētnieks.

 

Īsta raksturu cīņa izpaudās pēdējā pārī, kur "Smiltene`09" tikās ar "ZS 27. KB". Pirmā cīņa iesākās ar smilteniešu vadību 4:1, bet otrā puslaika ievadā zemessargi pretiniekus pārsteidza no ierakumiem un guva trīs vārtus pēc kārtas. Par nožēlu viņu atbalstītājiem ar to bija par maz, jo savas labākās īpašības apliecināja "Smiltene`09" šīs sezonas spīdeklis Daniels Agaris. Beigās smiltenieši svinēja panākumu ar 7:5, bet Agara kontā pieci vārtu guvumi. Arī otrajā duelī "ZS 27. KB" uz spēli ieradās ļoti īsā sastāvā, kas neļāva pilnībā izmantot savu potenciālu. Spēli kontrolēja smiltenieši, bet zemessargi atbildēja ar individuāliem reidiem. Desmit minūtes pirms mača beigām rezultāts vēstīja 7:4 par labu smilteniešiem, turklāt zemessargu resursi sāka izsīkt, lai veiktu pēdējo izrāvienu. Atlikušajā laikā rezultāts nemainījās un "Smiltene`09" svinēja uzvaru šajā duelī. Jāizceļ Jānis Lauris Jr, kura rēķinā četri precīzi metieni. Pēdējā kārtā "Smiltene`09" spēkosies ar "Vecpiebalgu" par 9. vietu, bet "OSR" un "ZS 27. KB" sadalīs noslēdzošās divas vietas.

 

Izšķirošās cīņas norisināsies šo sestdien, 23. martā, bet Cēsu novada čempionāta fināldiena gaidāma pēc divām nedēļām - 6. aprīlī! 

 

23. marta spēļu laiki:

10:00, FINĀLS: Auciems - Amata
11:00, spēle par 5. vietu: Einšeteins - FYA Shots
12:00, spēle par 7. vietu: Fono - Maribu
13:00, spēle par 9. vietu: Vecpiebalga - Smiltene`09
14:00, BRONZAS spēle: Sigulda - Brenguļi

 

Tiekamies laukumā!