"Amata" izstumj "Maribu" no sešinieka, "Raccoons" pārsteidz

21.11.2016

Svētdien tika aizvadīta Cēsu novada čempionāta piektā jeb priekšpēdējā kārta pirmajā posmā. Lieliskais "Amatas" sniegums ļāvis komandai pakāpties uz labāko sešinieku, no tā ārā izstumti "Maribu" un vēl vairāk saasināta cīņa par sadalījumu otrajā posmā. Par patīkamu pārsteigumu parūpējās "FRK Raccoons", kas šajā posmā izcīnīja teju tikpat punktu, kā iepriekšējos četros kopā. 


Tabulas galvgalī nostiprinājušās trīs favorītes - "Farm Dumperi.lv Club", "Einšteins" un "SK Fono", kas jau faktiski garantējušas vietu A grupā sacensību otrajā posmā. Svētdien savstarpējo spēli aizvadīja "Einšteins" un "Fono", tomēr no daudzu gaidītās cīkstēšanās nekas pratīgs nesanāca, jo jau pirmajā puslaikā einšteinieši panāca pārliecinošu 4:0 vadību, neatstājot jautājumus par spēles uzvarētāju.

 

Cīņā par trim atlikušajām vietām A grupā iesaistījušās piecas komandas. Pirms šī posma sestajā vietā esošie "Lekrings Sr" viegli apspēlēja "Smiltene`09" un bullīšos izrāva uzvaru pret "Einšteinu". Tas ļāvis "Lekrings Sr" pakāpties uz ceturto vietu, bet ciešā turnīra tabula vēl neatļauj brīvi uzelpot. Pirms piektās kārtas 14 punktus bija sakrājuši "Maribu", tomēr divas graujošas neveiksmes liedza papildināt puktu bagāžu, un pēdējā posmā, iekļūšanai labāko sešiniekā, ar divām uzvarām var nepietikt. Stabilāko sniegumu no vidusdaļas komandām demonstrē "Auciems", kas spraigi cīnījās pret "Farm Dumperi.lv Club" un spēja izraut uzvaru pār smilteniešiem, tomēr arī "Auciemam" nekas ne tuvu nav garantēts. "FYA Shots" bija iespēja droši pakāpties uz TOP6, tomēr sausais zaudējums ar 0:3 pret "Amatu" ne vien liedza pašiem iespēju ievērojami pacelties, bet arī ļāva pretiniekiem aiziet garām turnīra tabulā. Dienas noslēgumā "Amata" nespēja noturēt pārsvaru pret "Vecpiebalgu", tomēr tika pie diviem punktiem, uzvarot pēcspēles metienu sērijā.

 

Kopumā pārsteidzoši labu sniegumu pēdējā posmā demonstrēja "FRK Raccoons", kas ar 11:2 pārbrauca pāri "Maribu" un spēja aizcīnīties līdz bullīšiem pret "Vecpiebalgu". Līdzšinējiem pieciem punktiem jenoti pievienoja vēl četrus, krietni uzlabojot savas pozīcijas tabulā. Divas pēcspēles metienu sērijas posmā aizvadīja "Vecpiebalga", pa reizei svinot uzvaru un piedzīvojot zaudējumu. Vissmagāk šoreiz klājās "Olimpic", kas posmu varonīgi aizvadīja sešu vīru sastāvā, tomēr īsais soliņš neļāva tikt pie punktiem ne pret "Farm Dumperi.lv Club", ne "Napalm". Sāpīgāko zaudējumu šajā posmā piedzīvoja "Smiltene`09", kas nepilnas trīs minūtes pirms mača beigām atradās vadībā ar 3:2 pret "Auciemu", tomēr mača izskaņā zaudēja trīs vārtus un palika bez punktiem arī šoreiz.

 

Izšķirošie pirmā posma notikumi risināsies 27. novembrī un 3. decembrī, kad komandas aizvadīs pēdējās divas spēles, sadalot ļoti vērtīgus punktus un atrisinot jautājumus par to, kuras komandas sacensības turpinās A un B grupās.