Šonedēļ CNČ: viss izšķirsies atbildes spēlēs

24.01.2017

Pagājušo sestdien Cēsu 2. pamatskolas zālē ar septiņiem mačiem sākās Cēsu novada čempionāta (CNČ) izslēgšanas spēļu un gandarījuma turnīri. Šonedēļ piecos pāros gaidāmas atbildes spēles, bet cīņā par vietu sadalījumu turnīra noslēgumā iesaistīsies arī "Vecpiebalga".


PLAY-OFF TURNĪRS

 

Iepriekšējā posmā diena iesākās ar "Farm Dumperi.lv Club" (1) spēli pret "Maribu" (8). Lai arī regulārās sezonas uzvarētāji uz spēli ieradās neierasti īsā sastāvā, tas netraucēja jau no pirmajām minūtēm kontrolēt spēles gaitu. "Farm Dumperi.lv Club" pēc pirmā puslaika atradās komfortablā 6:1 vadībā, bet spēli noslēdza ar uzvaru 11:4. Neskatoties uz neveiksmi, "Maribu" pārstāvis Jānis Punāns bija apmierināts ar komandas demonstrēto cīņassparu.

 

Tālu no pārsteiguma sagādāšanas cīņā pret "SK Fono" (3) nepalika "Lekrings Sr" (6). Spēles pirmajā pusē nekas neliecināja par to, ka Fono varētu rasties problēmas ar iekļūšanu nākamjā kārtā, jo 25. minūtē viņi atradās vadībā ar 5:0. Atlikušajā laikā fantastisku sniegumu demonstrēja Jorens (3+1) un Artis (2+2) Malkavi, sešu minūšu laikā panākot vairs tikai 5:6. Kā izrādījās vēlāk, par laimīgo uzvaras vārtu autoru kļuva Roberts Zande.

 

Līdzīgi kā pirmajā pārī, spraiga cīņa par uzvarētāja noteikšanu izpalika arī "Einšteins" (2) un "FYA Shots" (7) pārī. Jau pirmajā minūtē rezultātu atklāja Roberts Krūmiņš. Līdz pirmā puslaika izsķaņai divreiz precīzs bija Jurševičs, panākot jau 3:0. Pēc pārtraukuma šoti vienus vārtus atguva, tomēr "Einšteins" atbildēja ar diviem un svinēja drošu uzvaru ar 5:1.

 

Visaizraujošākā un neprognozējamākā cīņa, kā jau to varēja paredzēt, izvērtās starp "Auciemu" (4) un "Amatu" (5). Spēles rezultātu otrajā minūtē atklāja Anrijs Vents, tomēr arī oponentiem iespēju netrūka. Spēles 14. minūtē komandas ar 13 sekunžu intervālu apmainījās ar vārtu guvumiem, bet divas minūtes vēlāk Vents nokārtoja "hat-trick". Par spēles pagrieziena punktu kļuva Uvja Gravas vārti puslaika izskaņā. Pēc pārtraukuma "Amata" pārņēma iniciatīvu un 32. minūtē izvirzījās vadībā ar 4:3. Pusotru minūti pirms spēles noslēdzošās sirēnas Anrijs Vents guva savus ceturtos vārtus, izraujot neizšķirtu pašā mača izskaņā.

 

Atgādinām, ka Play-off un gandarījuma turnīra pāru uzvarētāji tiek noteikti divu spēļu rezultātā. Ja viena no spēlēm noslēdzas neizšķirti, bet otrā tiek noskaidrots uzvarētājs, tad tālākajā kārtā iekļūst komanda, ka izcīnījusi uzvaru. Ja komandas dala uzvaras uz pusēm, neatkarīgi no rezultātiem, vai abās reizēs spēlē neizšķirti, tad pēc otrā mača seko 5 minūšu pagarinājums līdz pirmajiem vārtiem. Ja pagarinājumā netiek gūti vārti, tad katra komanda izpilda 3 pēcspēles metienus.

 

GANDARĪJUMA TURNĪRS

 

CNČ gandarījuma turnīrā sacenšas komandas, kas pēc regulārās sezonas ieņēma 9. līdz 13. vietu. Pirmajā spēļu kārtā nepiedalījās "Vecpiebalga", kas gaidīja savus pretiniekus no "FRK Raccoons" (12) un "Olimpic" (13) pāra uzvarētājiem.

 

Abas iepriekš minētās komandas sestdien aizvadīja uzreiz divas spēles. Pirmajā spēlē rezultātu atklāja "Olimpic" uzbrucējs Jānis Ābelīte, tomēr mača 25. minūtē, gūstot savu "hat-trick", Jānis Vītols panāca jau 5:1 "FRK Raccoons" labā. Atlikušajā laikā jenoti palielināja savu pārsvaru un svinēja uzvaru ar 8:2. Atbildes spēle izvērtās krietni spraigāka. Lai arī "Raccoons" divreiz panāca vadību, "Olimpic" prata prasmīgi atspēlēties. Komandai minimālu uzvaru ar 3:2 tikai 27. minūtē nodrošināja Ivo Auziņš.

 

Zaudējums nozīmēja, ka "Olimpic" šo CNČ sezonu noslēguši priekšlaicīgi ar iegūto 13. vietu. Komanda tika pie balvām no veikala "Fans" un "Studio Pizza", bet komandas vērtīgākā spēlētāja apbalvojumu saņēma Nurkens Takanbekovs, kurš šosezon izcēlies ar 10 (6+4) rezultativitātes punktiem.

 

Visbeidzot, pēdējā pārī tikās "Napalm" (10) un "Smiltene`09" (11). Pēc nospēlētām 25 minūtēm rezultāts uz tablo bija saglabājies nemainīgs - 0:0. Mača rezultātu atklāja smiltenietis Salamans Ļemantovičs, bet pēc minūtes viņš bija precīzs vēlreiz, panākot 2:0 vadību savai komandai. Spriedzi atjaunoja Edmunds Zandersons, kurš trīs minūtes pirms pamatlaika beigām samazināja starpību līdz minimumam, tomēr Salamans Ļemantovičs nokārtoja sev "hat-trick" un uzvaru komandai ar 3:1.

 

Uz tikšanos svētdien!