Čempioni noliek pilnvaras, finālā tiksies "Einšteins" un "Auciems"

05.02.2018

Aizvadītajā nedēļas nogalē čempionu pilnvaras nolika divkārtējie turnīra uzvarētāji "Farm Dumperi.lv Club", bet Cēsu novada čempionāta (CNČ) florbolā finālā tiksies "Einšteins" un "Auciems". Finālcīņas gaidāmas jau pavisam drīz - 10. un 17. februārī!


PUSFINĀLI

 

Pirmajā pusfinālu pārī tikās regulārās sezonas otrā spēcīgākā komanda "Auciems" un "Brenguļi", kuri ceturtdaļfinālā izslēdza dueļa favorītus "Amatu". Pirmā pusfināla cīņa aizritēja ļoti spraigi, spēles gaitā vadībā pabija te vieni, te otri. Nepilnas divas minūtes pirms mača izskaņas "Brenguļi" izvirzījās vadībā ar 3:2, tomēr "Auciema" līderim Gatim Grāvelim bija nepieciešamas tikai 23 sekundes, lai atjaunotu līdzsvaru. Atskanot spēles finālsirēnai, tablo vēstīja par neizšķirtu - 3:3. Pusfināla uzvarētāju liktenis pilnībā izšķīrās tikai otrajā mačā. To ievērojami labāk uzsāka "Auciems", kas pirmā puslaika vidū atradās vadībā ar 3:0. Tiesa, arī "Brenguļi" nebija gatavi padoties un atbildēja ar diviem vārtiem. Pašā perioda izskaņā Grāvelis atjaunoja divu vārtu pārsvaru. Otrajās 20 minūtēs abas komandas izdarīja tuvu maksimumam, lai pirmo reizi turnīra vēsturē iekļūtu finālā, tomēr meistarīgāki izrādījās "Auciems" florbolisti, kas spēli noslēdza ar uzvaru 5:2. Tas nozīmē, ka "Brenguļi" savā debijas sezonā cīnīsies par bronzu, bet "Auciems" var kļūt par trešās sezonas uzvarētājiem. 

 

Otrajā pusfinālu pārī tikās regulārās sezonas uzvarētāji "Einšteins" un CNČ pirmo divu sezonu čempionu kausa ieguvēji "Farm Dumperi.lv Club". Abu komandu rindās ir vairāki spēlētāji ar valsts augstākā līmeņa spēļu pieredzi, kas bija arī gana labi redzams arī spēlēs. Pirmā spēle iesākās ar patiesi kvalitatīvu un skaistu florbolu abu komandu izpildījumā. Īsi pirms puslaika mača rezultātu atklāja "Einšteins", bet salīdzinoši drīz pēc pārtraukuma "Farm Dumperi.lv Club" panāca izlīdzinājumu. Abām komandām bija iespēja spēlēt skaitliskajā vairākumā, tomēr viss liecināja par to, ka spēle varētu arī beigties neizšķirti, tomēr pēdējā minūtē "Einšeteins" pārsteidza savus pretiniekus un Ivars Rancāns ar precīzu metienu izrāva uzvaru - 2:1. Tas nozīmēja, ka, lai turpinātu cīņu par kausu, čempioniem otrajā mačā derēja tikai uzvara. Ar patiesi skaistu florbolu sanākušos skatītājus komandas priecēja arī otrajā pusfināla spēlē. Ātri vien komandas apmainījās ar vārtu guvumiem, bet pirmā puslaika izskaņā un otrā puslaika sākumā "Einšteins" guva trīs vārtus pēc kārtas, panākot 4:1. Grūtajā brīdī līdera dotības nodemonstrēja "Farm Dumperi.lv Club" spēlētājs Ilvars Jackēvičs, kurš atbildēja ar diviem vārtiem, nokārtojot savu "hat-trick" un samazinot starpību līdz minimumam. Atlikušās astoņas minūtes laukumā valdīja bezkompromisu cīņa, tomēr tās iznākumā "Einšteins" vadošais uzbrucējs Andris Rodionovs panāca 5:3, ievelkot savu komandu lielajā finālā. "Farm Dumeri.lv Club" šogada jāsamierinās ar bronzas sēriju, bet "Einšteins" pēc zaudējuma finālā noteikti gribēs paveikt to, ko neizdevās pērn.

 

SPĒLES PAR 5.-8. VIETU

 

Šajā sacensību posmā četras komandas, kas nespēja pārvarēt ceturtdaļfinālu latiņu, izspēlē vietu sadalījumu no piektās līdz astotajai vietai. Lai arī zaudējuši cīņas, tomēr ar demonstrēto sniegumu patīkami pārsteidza "Fono" un "FYA Shots",  kurus turnīra formāts saveda kopā šajā sacensību posmā. Lai gan regulārajā sezonā krietni veiksmīgāki bija "FYA Shots" un pērn tieši viņi bija piektie, tomēr abās spēlēs pārliecinošāki izskatījās "Fono". Pirmajā mačā pēc 25 minūtēm vēl bija 2:2, tomēr atlikušajā laikā "Fono" guva trīs bezatbildes vārtus un svinēja uzvaru, bet otrajā duelī "Fono" jau pašā sākumā ieguva trīs vārtu pārsvaru un veiksmīgi noslēdza spēli ar panākumu 7:2. Sacensību pēdējās divās kārtās "Fono" cīnīsies par 5. vietu, bet "FYA Shots" būs jāpacīnās, lai tiktu pie septīās vietas.

 

Krietni aizraujošāka cīņa izvērtās starp "Amatu" un "Maribu". Abas šīs komandas zināmas kā ļoti nepiekāpīgas, kas lieka prognozēt spraigu cīkstēšanos. Pirmo spēli ar diviem vārtiem iesāka "Amata", bet drīz pēc tam "Maribu" atbildēja ar četriem, panākot jau sev labvēlīgo 4:2. Pēdējās septiņas minūtēs "Amata" sāka pakaļdzīšanos, kas izrādījās veiksmīga, jo komandai izdevās tikt pie četriem vārtiem pēc kārtas, kas arī sekmēja komandas panākumu ar 6:4. Krietni mazrezultatīvāks izvērtās otrais mačs. Tikai spēles 14. minūtē rezultātu atklāja "Maribu", bet pirmais puslaiks noslēdzās ar vadību 1:0. Otrā puslaika ievadā "Amatai" izdevās panākt izlīdzinājumu, kas viņiem būtu derējis, lai uzvarētu divu spēļu rezultātā, taču "Maribu" spēlētājs Rolands Osma lika uzgavilēt komandas biedriem, jo pēc viņa metiena bumbiņa atrada ceļu pretinieku vārtu tīklā. Pamatlaika izskaņā "Amata" centās atspēlēties, tomēr nespēja to izdarīt, tāpēc sekoja pagarinājums līdz uzvaras vārtiem. Spēles iznākums kļuva skaidrs jau pēc 46 sekundēm, jo ar vārtiem atzīmējās "Amatas" kapteinis Lauris Skrastiņš. Šogad atlikušajās spēlēs "Maribu" cīnīsies par septīto, bet "Amata" - piekto vietu.

 

Nākamais sacensību posms norisināsies 10. februārī Cēsu sporta kompleksā (Piebalgas 18), bet vietu sadalījums CNČ trešajā sezonā kļūs pilnīgi skaidrs pēc četriem mačiem 17. februārī, kas risināsies jau pierastajā Cēsu 2. pamatskolas sporta zālē.